Будівельні матеріали Київ

0
118

За часів СРСР отримати квартиру в панельному будинку вважалося великою удачею. З тих пір минуло чимало років, і такі будинки поступово відійшли на другий план. Ринок заполонили нові технології, які виявилися набагато ефективніше старих. Однак через розрізнену і неповну інформацію в Інтернеті у багатьох зміцнилося не зовсім вірне уявлення про той чи інший спосіб зведення житлових будинків.

Наприклад, далеко не всі знають, наскільки термін служби монолітних будинків перевершує термін служби панельних, чим відрізняються між собою різні типи швидкомонтованих будинків і наскільки стійкі будівлі з SIP-панелей.
У пошуках відповідей редакція «Дахи» опитала експертів.

Про тонкощі сучасного житлового будівництва
Сьогодні в Казахстані найбільш поширені три типи багатоповерхового житлового будівництва: панельні, монолітні і цегельні. Варто відзначити, що нові багатоповерхівки лише умовно можна назвати цегляними, так як будівлі з несучими стінами з глиняної цегли давно перестали будувати, а ті, що ще продаються, були побудовані давно. Тепер в якості «скелета» споруди використовують залізобетонні і монолітні конструкції.
В основному будинку, представлені на ринку в категорії «Моноліт», побудовані якраз по цегляно-монолітною технологією. Також у нас поширене каркасно-монолітне будівництво. Варто пояснити, що цегляно-монолітний будинок складається з цільних залізобетонних конструкцій, зовні обкладених цеглою або блоками. Між ними закладаються шари утеплювача та гідроізоляції, а моноліт заливається за допомогою опалубки, всередині якої встановлена ​​арматурна сітка. Після того як перший поверх залитий, опалубку знімають і переставляють вище.

На відміну від попереднього виду, монолітно-каркасний будинок являє собою полегшене спорудження. На початку збирається каркас — колони, плити перекриттів і ригелі, причому відбувається це в заводських цехах. На будівельний майданчик елементи привозять в готовому вигляді, після чого їх монтують в цільну систему. Зовнішні та внутрішні стіни виготовляються з легких матеріалів, що дозволяє пристосувати планування будівлі під будь-який проект.

ПОДЕЛИТЬСЯ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here