Палюдариум

0
442

Палюдариум — поширене поняття в акваріумістики. Проте, далеко не кожен любитель акваріумної справи добре з ним знайомий. Дана стаття покликана допомогти аквариумистам-любителям знайти відповіді на всі виникаючі у них питання.

Палюдариум (від лат. Palus — болото) представляє з себе своєрідну земноводних оранжерею, призначену для розведення прибережних і надводних рослин, а також тварин, що мешкають в умовах боліт. Можна сказати, що це перехідний етап від акваріума до тераріуму, так як включає в себе відмінні ознаки обох цих середовищ існування, але при цьому утворює абсолютно унікальну екосистему.

Палюдариум і його особливості
Чим же палюдариум може залучити акваріума? Звичайно, своєю унікальністю. Останнім часом вони набувають все більшої популярності, при цьому залишаючись поки що елементом акваріумний екзотики. А значить, надають своїм власникам прекрасний шанс ознайомитися і стати частиною чогось невідомого і тому неймовірно цікавого. Також подібна домашня екосистема є ніщо інше, як мініатюрний ділянку природи на стику відразу трьох середовищ існування. Саме такі природні зони становлять найбільший інтерес, оскільки відрізняються найбагатшим видовою різноманітністю флори і фауни. Читайче про палюдариум на странице lotosk.com.ua.

Палюдариум і його облаштування
Палюдариум трохи складніше в облаштуванні ніж звичний акваріум або тераріум. Тому перед установкою його у себе вдома, необхідно ретельно продумати всі нюанси. Вам потрібно точно визначити зовнішній вигляд, форму резервуара, види рослин або тварин, які будуть його населяти, температурні умови, порядок заселення тих чи інших форм життя і, головне, співвідношення землі, води і повітря в вашому домашньому куточку дикої природи. Адже багато представників рослинного і тваринного світу мають свої власні строгі вимоги до умов навколишнього середовища.
Для створення палюдариума найкраще використовувати високий акваріум. Обсяг не так важливий. Він може варіюватися ємностями від 30 до 250 літрів, обмежуючись тільки вашими вподобаннями або можливостями.
Найбільш важливою умовою створення сприятливого середовища є освітлення. Воно повинно бути зовнішнім.

Переважно встановлювати спеціальні люмінесцентні лампи для вирощування рослин. Ступінь освітленості і організація режиму освітлення безпосередньо залежать від рослин, які ви плануєте розводити.
Не менш високу важливість має забезпечення правильної фільтрації води. Тому до вибору фільтра необхідно підійти з максимальною відповідальністю. Оптимальним варіантом стане установка зовнішнього фільтра. Внутрішні фільтри не будуть ефективні.
Створення та підтримка температурного режиму також може бути складним. Температура в будь-який час року не повинна виходити за рамки 24-35 градусів за Цельсієм. Швидше за все Вам знадобиться використання додаткових акваріумних терморегуляторів. Підтримка сталого значення температури дуже сприятливо позначається на зростанні і розвитку ваших рослин.

Палюдариум і поради з облаштування
На щастя, ринок сьогодні готовий запропонувати безліч готових технічних засобів для створення біологічної системи будь-якої складності. Присвятіть достатньо часу теоретичного вивчення питання, щоб підібрати найбільш оптимальні та вигідні для ваших потреб рішення.
Важливо пам’ятати, що вище дані лише поради початкового облаштування, в той час як палюдариум — це динамічне середовище, що постійно знаходиться в розвитку. А значить, вона вимагає постійного контролю та індивідуального підходу при догляді. Він не так примхливий, як може здатися. Уважно стежте за протікають в ньому процесами. Підлаштовуйтеся під його біологічні ритми і створюйте необхідні умови для його мікрофлори і фауни.

ПОДЕЛИТЬСЯ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here